Топ-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті від #stop_sexтинг
Топ-5 порад щодо безпеки дітей в інтернеті.
1. Відкрите спілкування та цифрова грамотність
Налагоджуйте відкрите спілкування з дітьми про їхні дії та досвід в інтернеті. Заохочуйте їх ділитися будь-якими проблемами, які викликають у них дискомфорт. Крім того, сприяйте розвитку цифрової грамотності, розказуйте про потенційні ризики. Спільно переглядайте цікаві відео та обговорюйте тему цифрової грамотності.
2. Встановіть чіткі межі та правила часу перед екраном
Створіть чіткі межі для користування інтернетом у школі. Обговоріть правила користування соціальними мережами, гри в онлайн-ігри та відвідування сайтів. Встановлення балансу між цифровою взаємодією та діяльністю в реальному світі сприяє розвитку здорових звичок і знижує потенційні ризики. Обговоріть на батьківських зборах тему безпечного користування гаджетами та за потреби встановіть правила.
3. Рекомендації батькам щодо батьківських контролів
Не забувайте про можливість використання засобів батьківського контролю та безпеки, що доступні на пристроях і в програмах, якими користуються діти. Ці інструменти дозволяють фільтрувати вміст, обмежувати доступ до певних сайтів і контролювати дії в інтернеті. Ознайомтеся з функціями та підкажіть на зборах батькам, як їх налаштувати. Детальні інструкції для встановлення батьківських контролів.
4. Проінформований - захищений
Говоріть із дітьми про ризики в інтернеті, про незнайомців. Порадьте їм не ділитися особистою інформацією, такою як адреса, назва школи або контактні дані, з незнайомцями в інтернеті. Проведіть інформативні лекції у школах. Усі матеріали для різного віку доступні тут.
5. Будьте позитивним онлайн-зразком для наслідування
Подавайте приклад для дітей. Демонструйте відповідальне користування інтернетом, емпатію та повагу у своїй власній цифровій взаємодії. Підкресліть, що в онлайн-світі застосовуються ті самі принципи хорошої поведінки, що й у реальному світі.